در روز پایانی تنها مقالات کانه آرایی ارائه شد. همچنیین میزگرد فرصت های سرمایه گذاری نیز در این روز برگزار شد.

اما مراسم اختتامیه کنگره و نمایشگاه بین اللمللی معدن نیز پایان کار این مجمع ۴ روزه ی معدنکاران ایران بود.

این مراسم با سخنرانی ۶،٧ تن از مسئولین برجسته ی معدن کشور همراه بود. ابتدا آقای مهندس انارکی دبیر خانه ی معدن به توضیحاتی راجع به آغاز تا پایان کنگره پرداختند.

سخنران بعد رییس اتاق بازرگانی تهران بود . از سخنان مهم ایشان خواستار تفکیک و تخصصی تر شدن رشته ی معدن در دانشگاه ها بود. به عنوان مثال ایشان خواستار تشکیل رشته ی سنگ های تزیینی در دانشگاه ها شد.

سپس مهندس جعفری رییس دفتر معدن پژوهش های کاربردی مجلس به ایراد سخنرانی پرداختند و به کارهای انجام شده ی خود در سال جاری و تفکیک دفتر معدن و دفتر صنایع معدنی در بخش پژوهش های کاربردی مجلس سخن گفتند.

سپس رییس بزرگترین شرکت خصوصی معدنی ایران (هلدینگ خاورمیانه) به ایراد سخنرانی پرداختند و اعتراض خود نسبت به بیکارع مهندسین جوان معدن اعلام داشتند و به شرح اقدامات خود پرداختند.

در آخر مهندس آل اسحاق معاونت معدنی وزارت صنایع طی یک سخنرانی طولانی شده و آماده شده به شرح کل سخنرانی های این چند روز پرداختند. از خواسته های ایشان تشکیل کارگروه برای بررسی کنگره بود. و ایشان پیشنهاد دادند به علت مقدور نبودن تفکیک وزارت معادن از صنایع ، حداقل معاونت معدنی دارای مقام قائم مقامی وزیر باشد.

از حواشی مراسم اختتامیه می توان به موارد زیر اشاره نمود.

در آخر یکی از دانشجویان که از  سخنان مسئولین به خصوص مهندس پورمند رییس اتاق بازرگانی به ستوه آمده بود با اصرار فراوان توانست اجازه ی سخنرانی بیابد . از سخنان وی می توان به این نکته اشاره کرد که وی خواستار این شد که قول مسئولین برای بورس کردنت ۴٠ نفر از مهندسین معدن برای بخش تزیینی تنها حرف نباشد وهمانجا این قول را از آن ها گرفت . وی همچنین به اینکه دانشجویان وقتی را برای سخنرانی نداشتند معترض بود. وی در  کنایه وار جایزه ی خود را به مجری برنامه که به وی اجازه ی صحبت داده بود تقدیم کرد.

از حواشی دیگر می توان به تقدیم جایزه به ٢٣٠ الی ٢۴٠ دانشجوی شرکت کننده در این مراسم توسط خانه ی معدن و اسپانسرهای آن ها اشاره کرد. در این مراسم به صورت نمادین این جایزه به۵نفرداده شد و برای باقی قرار شد در دانشگاه های خودشان به آن ها تقدیم شود.

این کنگره تمام شد و همه ی مسئولین به موفقیت آمیز بودن آن اشاره داشتند اما من یک نفر به شخصه یا از کنگره سردرنیاوردم و یا معنای موفقیت را نمی دانم . همین جمع در کنگره ی بعدی دوباره جمع گشته و به بیان همین سخنان با بازی با ارقام واعداد، خواهند پرداخت . باور نمی کنید، کافی است صبر کنید.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: اخبار , مناسبت , همایش


تاريخ : پنجشنبه ٢٩ مهر ۱۳۸٩ | ٤:۱٧ ‎ب.ظ | نویسنده : صدرالدین ناصری | آرشیونظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.