دانشجویان مهندسی معدن دانشگاه بیرجند - ورودی85

دانشجویان مهندسی معدن دانشگاه بیرجند - ورودی85

روز دوم آغاز ارائه ی مقالات در بخش های اکتشاف معدن ،‌ اقتصاد معدن و طراخی و استخراح معادن بود.

از مهم ترین مقالات معدنی در بخش اکتشاف می توان به زون های متالوژنی اصلی فلزات نایاب در ناحیه ی دریای سیاه و دریای خزر توسط دکتر آدامیا

تعیین محدوده ی نهایی آنومالی ۴ معدن گل گهر توسط دهقانی پور ، جذب زیستس یون مس توسط جلبک های قهوه ای توسط آقاجانیو کانی سازی طلا ـ مس پورفیری در جنوب غرب ایران توسط دکتر گاگاشویلی بود.

از کارگاه های برگزار شدهع در این روز نیز می توان به کارگاه زغال سنگ و نقش علوم زمین در توسعه بود.

از دیگر کارگاه ها می توان به کارگاه اکتشاف در ایران توسط مهنس عابدیان (معاون اکتشافی سازمان زمین شناسی) و مهندس شاهین اشاره نمود.

مهندس  عابدیان در این کارگاه به معرفی ٨ ساختمان تکتونیکی ـ زمین شناسی ایران و مواد معدنی آن ها و اکتشاف در آنها پرداختند و مهندس شاهین نیز به عملیات ژئوفیزکی و نقش آن در اکتشافات توضیخاتی دادند. حائز اهمیت است که این کارگاهها فردا نیز ادامه خواهند داشت.

در بعد از ظهر نیز میزگرد فرصت های سرمایه گذاری در مس و میزگرد اکتشافی برگزار شد.

در  میزگرد اکتشافی مهندس بهرامن نایب رییس خانه معدن،‌مهندس ناصر عابدیان معاون اکتشافی سازمان زمین شناسی، مهندس علی اصغرزاده رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن ومهندس عظیمی ، رییس دفتر اکتشاف وزارت صنایع حضور داشتند.

سؤالات متداولی توسط دانشجویان و معدنکاران در زمینه های اشتغال ، ثبت محدوده ، تمدید پروانه اکتشاف ، مشکلات منابع طبیعی و ... از مسئولین پرسیده شد و آنها نیز به جواب های تکراری پاسخ دادند.

از سخنرانان این جلسه می توان به مهندس احمدی نژاد که درباره ی قانون معدن ، مهندس اسماعیلی که درباره ی منابع   طبیعی و مهند صادق  پناه که درباره ی مشکلات تمدید و پروانه ی اکتشاف به صحبت پرداختند و مباحث مهمی را پیش کشیدند که متأسفانه بی پاسخ ماند.

از حواشی روز دوم می توان به نصف شدن جمعیت ، در مواقعی غیر از نهار اشاره کرد.

البته خلوتی همایش باعث شده که علاقمندان به معدن بدون کارت بیش از بقیه در آنحا باشند.


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: مناسبت , همایش , اخبار


تاريخ : سه‌شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٩ | ٧:٠٩ ‎ب.ظ | نویسنده : صدرالدین ناصری | آرشیو نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.