محرم در بیرجند

با سلام خدمت دوستان عزیز،امروز می خوام یه کم یاد گذشته هارو بکنم و یه سری به محرمای بیرجند بزنیم.

امسال بعد3،4 سال که محرم تو بیرجند بودم ، امسال رو خونه ایم. محرمایی که یا با امتحانا و فرجه ها همراه بوده یا مثل پارسال دغدغه ی کنکور بوده، یا هم دغدغه ی غذا ندادن سلف !

تو این 4 سال که محرما واسه من یکی ، یکی در میون بد و خوب بوده (خدا امسال رو به خیر کنه)

محرم اولی رو که بیرجند بودم(زمستون 86) هیچ وقت یادم نمیره، عجب عاشورای سردی بود، ما با اولین سرویس رفتیم دانشکده فنی، به خاطر سرما جمعیت کمی اومده بود و خیلی طول کشید تا کمی جمعیت جمع شه. خلاصه  اون روز تو خیابون منتظری هر کی از دستش براومده بود، آتیشی به پا کرده بود و مردم هم دور اون جمع شده بودن، از اون روز یادم میاد که با صلدق بودم و فکر کنم حسن دادپور، البته پایه ثابتای هیئت یعنی کاظم و ایلاقی هم بودن. البته بچه های دیگرو یادم نمیاد به جز سیدامیری که بی سرویس خودش رو رسوند. از ماجراهای جالب دیگه ی اون روز حضور دسته جمعی اعضای انجمن اسلامی وقت از ثانیه ی اول تا آخرین لحظه در بحبوحه ی جدل با بسیج بود. خلاصه محرم خوبی بود.

محرم دوم البته قسمت نشد با هیئت دانشگاه بیرون برم اما جالبیش این بود که پیش خودم گفتم تا به حال نشده که از نهار عاشورا قسمتم نشه و همین رو که گفتم، از دو سه جا واسمون غذای ظهر عاشورا رسید.

محرم سومم که پارسال بود، من اولش می خواستم خونه بمونم ، اما واسه درس ارزیابی مجبور شدم بیام بیرجند، اونم واسه یکی دو جلسه یاقی مونده، اولین مزیت این سفر آشنایی با صادرات شهر قم در محرم الحرام بود.

عکس زیر مراسم تاسوعای حسینی پارسال دانشگاه بیرجندِ که اون روز اساتید زیادی هم اومده بودن و شاید یکی از دلایلش نذری شله زرد(لطفا ً شله رو با زردش بخونید)دکتر میربزرگی بود.

 

البته بعدازظهر تاسوعا تو یه هوای دل انگیز یه فوتبال مشدی بازی کردیم. اینکلی عکس انداختیم آخه هوا خیلی خوب بود و ابرای قشنگی تو آسمون بود، ما هم جوگیر شدیم.

 

خلاصه سرتون رو درد نیارم عاشورا هم هرجوری شده این بار خودمون رو به نماز و نهار! رسوندیم. علی محمودیان رو یادمه که بود، میلادم اگه اشتباه نکنم بود، ولی بچه های 86 اکثرا ً بودن. اون روز چیزی که بیش تر به چشم میومد، ابرای خیلی قشنگی بود که تو آسمون بود. حالا شما رو دعوت می کنم تا عکسایی از مراسم پارسال رو ببینید. از قبل به خاطر کیفیت عکسا معذرت می خوام ولی عکسای با کیفیت آپلود نمیشن. راستی در آخر یه سؤال داشتم شما می دونید که چرا بیرجندیا این قدر به سنج علاقه دارن، آخه روز عاشورا تعداد زیادی از مردم رو می بینی که با سنج در حال آمد و شد هستن. حالا دوستانی که امسالم بیرجندن یه تحقیقی کنن و پاسخ ما رو هم بدن. خوش باشین. ممنون. تا بعد 

 

 

 


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: دل نوشته , مناسبت , خاطره , عکس


تاريخ : دوشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸٩ | ۱٢:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : صدرالدین ناصری | آرشیونظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.